Biżuteria na wiosnę i lato 2018 

Biżuteria na wiosnę i lato 2018 

Chwosty i pióra

Kolczyki z chwostami i naszyjniki z piór to biżuteria, która pojawiła się już w minionym, jesienno-zimowym sezonie. Teraz opanowała większość wybiegów, stając się prawdziwym modowym hitem. Inspiracji poszukajcie w kolekcjach Anny Sui oraz Badgley Mischka. Trend świetnie odnajduje się w stylizacjach boho, jest kobiecy, delikatny i zabawny.

Kwiaty

Wśród najmodniejszych naszyjników i kolczyków znalazły się te z motywem kwiatów. Florystyczne klimaty zainspirowały światowych projektantów do stworzenia biżuterii zdobionej plastikowymi różami czy innymi gatunkami. Tego typu detale zobaczymy w kolekcjach np. Dolce & Gabbana.

Łańcuchy

Modowe wybiegi w sezonie wiosna-lato 2018 podbijają zarówno ciężkie bransolety i naszyjniki na łańcuchu, które najlepiej nosić po 2-3 naraz, jak i subtelne wisiorki czy minimalistyczne kolczyki (najlepiej noszone solo).

Rozmiar XXL

Duże kolczyki sięgające prawie do ramion, spektakularne naszyjniki z kolorowymi kamieniami oraz ciężkie bransolety – biżuteria w rozmiarze maksi to kolejny modowy hit. Tego typu dodatki sprawiają, że nawet najprostsza klasyczna stylizacja zwraca uwagę. Najbardziej okazałe egzemplarze znajdziemy w kolekcji Dolce & Gabbana.

Tekst: Anna Węgrzynowicz-Trybek

 

Powiązane Wpisy