Przezroczystość

Przezroczystość

Jeden z wiodących trendów obecnego sezonu lansuje modę na przezroczystości. To przede wszystkim lejące kreacje do ziemi, seksowne sukienki eksponujące sylwetkę, wykonane z tiulu, koronki i wszelkich podobnych materiałów. Tego typu rozwiązania znajdziemy w kolekcjach Miu Miu czy Fendi. Niektórzy projektanci (Jil Sander i Rodarte) posunęli się jeszcze dalej, proponując stylizacje z prześwitującą tkaniną na górze bez biustonosza.

sklepach VIVE Profit trwa teraz wakacyjna promocja gdzie możecie znaleźć skarby w bardzo atrakcyjnych cenach. Zobaczcie sami!

Skora mowa o bieliźnie, to wspomnieć należy o kolejnym mikrotrendzie na eksponowanie biustonoszy. Górna bielizna staje się elementem bazowym i funkcjonuje samodzielnie lub jest narzucona na wierzch na topy i inne części garderoby. Bardzo modne będą sukienki stylizowane na koszule nocne, satynowe, na ramiączkach, wykończone koronką. Możemy wybrać fason do ziemi, w wersji wieczorowej, albo casualowy, gdzie lekkość bieliźnianej sukienki skontrastowana jest z ciężkością butów lub kolejną warstwą na górze.

Z modą na przezroczystości wiąże się kolejny ważny trend, czyli moda na plastikowe materiały. Projektanci, mając w pamięci popularne jesienią i zimą płaszcze czy kurtki  z technicznych tkanin, postanawiają rozszerzyć ten trend i wprowadzają kolejne elementy z plastiku. Nadal królują okrycia wierzchnie, ale przezroczyste tkaniny pojawiają się teraz również na sukienkach, spódnicach, bluzkach i spodniach. Tego typu propozycje odnajdziemy między innymi u Valentino, Balmain czy Marca Jacobsa. Mimo że plastik kojarzy się przede ze stylem sportowym, to w sezonie wiosna-lato 2018 będziemy nosić go także w elegancki sposób.

Tekst: Anna Węgrzynowicz-Trybek

 

Powiązane Wpisy